Mast na ekzém bez kortikoidů: Účinné řešení proti kontaktnímu ekzému

13.03.2022

Kontaktní ekzém je rozdělován na dva druhy dle původu - iritační a alergický kontaktní ekzém. Jejich příčiny se sice liší, ovšem projevem zůstává podrážděná, zarudlá a svědící kůže. Proti tomuto problému přitom můžete bojovat i bez krému na bázi kortikosteroidů.

Alergický kontaktní ekzém

Alergický kontaktní ekzém je nejčastěji způsoben jedním alergenem, v některých případech až pěti. Jakmile se tělo setká s alergenem, vyvolává imunitní reakci. Ekzém se tedy může objevit na jakékoliv části těla. Mnohdy se objevují také další příznaky jako je kašel, teplota či bolesti břicha. Během akutní fáze je ekzém často ošetřován specifickými krémy na lékařský předpis, nejdůležitější však zůstává odstranit dráždivou látku.

Iritační kontaktní ekzém

U iritačního kontaktního ekzému je složité najít dráždivou látku. Může být totiž způsoben některou z tisíců dráždivých látek v našem okolí. Ekzém se objevuje pouze na vybraných místech, která byla podrážděna danou látkou. I v tomto případě léčba spočívá zejména v nalezení a odstranění dráždivé látky a péče o pokožku speciálními krémy na bázi kortikosteroidů. Jde to však i jinak, nabízí se další kosmetické produkty.

Mast na ekzém bez kortikoidů

Jakmile se pokožka dostane do stavu, kdy mokvá, je zarudlá a velmi svědí, mnoho možností řešení bohužel nezbývá. Proto je důležité zaměřit se také na prevenci. Skvělým prostředkem je Dermaguard. Jedná se o mast na ekzém bez kortikoidů, která posiluje oslabenou kožní bariéru a pomáhá tak pokožce lépe odolávat alergenům a dráždivým látkám. Po dobu 4-6 hodin od aplikace tak vaše kůže bude chráněná.

Při ekzému je důležité o pokožku správně pečovat, abyste předešli rozsáhlým ložiskům ekzému, které je složité léčit. Myslete proto na prevenci s Dermaguardem.